1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

Robotok és gyerekek

A nyári Erzsébet táborozási program keretén belül valósulhatott meg 2019. július 8- 12- ig, 20 Benkás kisdiák részvételével az alsós robotika tábor. A napokat mindig az informatika teremben kezdtük, ahol a résztvevő gyerekek megismerkedhettek, és a már meglévő ismereteiket tovább bővíthették a robotépítés valamint a programozás területén a Lego Wedo készleten keresztül. A délelőttök Lego robotok építésével teltek el, illetve „programozóvá” váltak a táborozók. A „kemény” szellemi munka után, délutánonként a kikapcsolódásé volt a főszerep. A tábor ideje alatt gyalogtúra keretében ellátogattunk a Körös Völgyi Látogatóközpont és Állatparkba, ahol a játszóteret is birtokba vettük. Egyszer, ebéd után sárkányhajóztunk a Holt-Körösön, majd strandoltunk a Szarvas városi Szabadstrandon. Nyertes pályázatunknak köszönhetően lehetőségünk volt ellátogatni Budapestre a Csodák Palotájába, ahol számtalan csodával találkoztunk. Virtuális akadálypályát legyőzve kissé fáradtan, de élményekkel tele tértünk haza.

Szerencsések vagyunk, hogy ilyen lehetőségeket tudtunk biztosítani diákjainknak, a nyár további részére jó pihenést kívánunk nekik.

Kriska Zsuzsa, Zalán Csaba

 

Napi ige

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Hasznos programok

Elektronikus napló elérése

Aktuális havi étlapok

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda: 
06-66-312-946
Damjanich utcai óvoda: 
06-66-313-126
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 17.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035