1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

Szakmai siker a Benkában

Intézményünk, a Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda TÁMOP-3.1.7-11/2-2011 nyertes pályázata  a „Mi így tanítunk” és a „Játszva fejleszteni" az Új Magyarország Fejlesztési Tervnek egy olyan vonulata, amely a közoktatás-fejlesztést szolgáló referenciaintézmények országos hálózatába való becsatlakozást teszi lehetővé.

Iskolánk és óvodánk szakmai munkája „tehetséggondozó programmal dolgozó intézmény/tehetségpont” referenciaterületen került minősítésre, amelynek eredményeként - nagy örömünkre kiválóan megfelelt jó gyakorlatainkkal - elnyerte a „Minősített referenciaintézmény” címet.

A cím viselése bizonyítja, hogy intézményünk munkakultúráját nyitott oktatási környezet jellemzi: a szülőkkel, a civil szervezetekkel, a helyi társadalommal kiépített partnerkapcsolataink erősek, a nevelőtestületünk minden tagja elkötelezett a tehetséggondozás és az integrált és integrációs nevelés irányába, amely támogatja az intézményi munkamódszerek folyamatos innovációját a környezethez alkalmazkodva.

Az új címmel együtt új feladat is vár ránk. Juhászné Kurucz Edit tanárnő által kidolgozott „6hatós matematika” jó gyakorlat iránt érdeklődik a Szerencsi Református Iskola, kiknek  szeretnénk szakmai gyakorlati tudásunkat átadni, segíteni, mentorálni őket a sikeres adaptáció érdekében, melynek következményeként iskolájuk matematika tehetséggondozása, versenyeztetése eredményesebbé válhat.

Ezúton is köszönjük minden kollégánk innovatív pedagógiai munkáját, mely hozzájárul tanulóink sokoldalú fejlesztéséhez, támogatja az egymástól való tanulást, erősíti a „Benka” nevet.

 

Molnár Eteléné

Jógyakorlatok az óvodában

Jógyakorlatok az iskolában


 

 

Napi ige

Tisztaszoftver letöltés - ingyenes Windows, Office licence

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda:  
06-20-620-1989
Damjanich utcai óvoda: 
06-20-824-6689
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail:  Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Elektronikus napló elérése

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035

Benka-Téka