1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

Teremi Samu első helyezett lett a Békés Megyei Számítástechnika Versenyen

Idén 23. alkalommal került megrendezésre a Békés Megyei Számítástechnika Verseny, amelynek döntőjét május 18-án tartották Orosházán a Vörösmarty Mihály Általános Iskolában.

A számítógép használat kategóriában 5-6. évfolyamon a válogatóból a legjobb 12 versenyző jutott be a döntőbe, köztük iskolánk tanulója, Teremi Samu (6.a) is. A résztvevőknek szöveget kellett szerkeszteniük, valamint egy összetett feladatsort kellett megoldaniuk.

Samu remekül szerepelt a versenyen, első helyezett lett! Gratulálunk, büszkék vagyunk diákunkra!

Ez a nap nem csak a versenyzésről szólt, a hagyományokhoz híven a szervezők különböző érdekességekkel is készültek.  Gyerekek és felnőttek is játszhattak az úgynevezett padlórobotokkal, amik méhecske, illetve autó formájúak voltak. Egy adott pályán kellett célba juttatni őket, ehhez utasításokat kellett adni nekik, amiket a rajtuk lévő gombokkal lehetett a fejükbe „táplálni”. Kipróbálhattuk a Scotti Go! társasjátékot is, melynek  segítségével izgalmas módon fejleszthető a logikus gondolkodás. Egy űrből földre zuhant robotnak kellett segítenünk, szétszórt alkatrészeinek összeszedésében, megfelelő utasítások adásával.

Mindeközben pedig dolgozott a 3D nyomtató, amely egy kis makett épületet nyomtatott. Manapság még elég sok időt vesz igénybe a folyamat, körülbelül hat óra hosszát. A számítógéppel elkészített terveket felhasználva az eszköz feje olvasztott műanyagot önt a tárgyasztalra, ami ott megszilárdul. Rétegenként halad a nyomtatás. Minden diák és pedagógus kapott egy ilyen eszközzel előállított dobókockát, amin a számok a számítógép „anyanyelvén”, kettes számrendszerben voltak ábrázolva (0, 1 – a  kettes számrendszer két jele).

 

A siker mellett idén sem maradtak el az élmények, remélem, csak úgy mint az elmúlt években, jövőre is bejutunk a döntőbe!

Szemenyei Csaba
informatikatanár

Napi ige

Tisztaszoftver letöltés - ingyenes Windows, Office licence

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda:  
06-20-620-1989
Damjanich utcai óvoda: 
06-20-824-6689
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail:  Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Megbízatások

Intézményvezető: Molnár Eteléné

Igazgatóhelyettesek: Csernusné Samu Edit, Egriné Tusjak Otília

Intézményünkben négy munkaközösség működik:

Alsó tagozatos munkaközösség
Munkaközösség vezető: Farkas-Gergely Arnold Zoltán

Felsős munkaközösség
Munkaközösség vezető: Fekete-Rekényi János

Tehetséggondozó munkaközösség
Munkaközösség vezető: Gazsóné Gugolya Beáta

Nyelvi munkaközösség
Munkaközösség vezető: Baginé Lőrincz Erika

Adatvédelmi felelős: Fabóné Kordoványi Enikő
Telefonszám: 06-66-312-325

 

Elektronikus napló elérése

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035

Benka-Téka