1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

Az Aranyagyú Lámák gazdálkodtak a legokosabban

"Nagyon fontos cél, hogy a felnövekvő generációk már tudatosan kezeljék pénzügyeiket, tájékozottabbak legyenek, gazdálkodjanak, ezzel gyarapodjanak. A Pénziránytű-BankVelem Program keretében az általános iskolás korú diákok az alapvető pénzügyi, banki ismereteket játékos formában, de valós környezetben sajátíthatják el. A résztvevő diákok nemcsak PénzOkos gyermekek lesznek, de egy jó vetélkedő mellett, tudással és értékes nyereménnyel is gazdagodhatnak", állt a felhívásban, amire iskolánk, a Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola felső tagozatos diákjai három fős csapatokban neveztek.

A verseny három online fordulóval indult, amikre 60 perc állt rendelkezésre. A feladványokat három csoportba sorolták: a “Küldetés a pénz világában” című tankönyvi témához kapcsolódó feladatok, általános gazdasági kérdések és logikai feladatok.

Az online fordulókat a megyei döntő követte, melyre öt benkás csapat kapott meghívást.
Első helyen végzett az Aranyagyú Lámák csapata: Bozán Hanna, Gál Zsófia és Szpisjak Zsófia 7.b osztályos tanulók. Második helyezett lett a Kepenyes-Darida Dóra, Laukó Boglárka és Lénárt Zsombor alkotta 7.c osztályos trió. A megyében hatodikként zártak a 7.a osztály tanulói, Májai Zsófia, Schwarcz Réka és Terhes Flóra.

A diákok sokat készültek a versenyre, közben a pénzügyi témákban is járatosak lettek.

Köszönjük a segítséget a gazdasági, pénzügyi életben dolgozó szülőknek, Jambrich Andreának és Kepenyes-Darida Beának.

A regionális döntőt Debrecenben rendezték, ahol a megyei első helyezettek mérték össze tudásukat. Az Aranyagyú Lámák innen bronz éremmel a nyakukban távoztak, így meghívást kaptak az országos döntőbe.

A döntőt Budapesten a Magyar Nemzeti Bank épületében rendezik május 20-án. Izgatottan készülünk egy beugró videóval, melyet a Pénzügyi hősképző applikációra támaszkodva kell elkészítenünk.

Hajrá lányok!

Révész Éva

 

Napi ige

Tisztaszoftver letöltés - ingyenes Windows, Office licence

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda:  
06-20-620-1989
Damjanich utcai óvoda: 
06-20-824-6689
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail:  Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Megbízatások

Intézményvezető: Molnár Eteléné

Igazgatóhelyettesek: Csernusné Samu Edit, Egriné Tusjak Otília

Intézményünkben négy munkaközösség működik:

Alsó tagozatos munkaközösség
Munkaközösség vezető: Farkas-Gergely Arnold Zoltán

Felsős munkaközösség
Munkaközösség vezető: Fekete-Rekényi János

Tehetséggondozó munkaközösség
Munkaközösség vezető: Gazsóné Gugolya Beáta

Nyelvi munkaközösség
Munkaközösség vezető: Baginé Lőrincz Erika

Adatvédelmi felelős: Fabóné Kordoványi Enikő
Telefonszám: 06-66-312-325

 

Elektronikus napló elérése

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035

Benka-Téka