1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

Halló! Halló(k)!

Hetedik évfolyamos diákjaink különleges programon vettek részt, amikor Krisánné Simon Tímea vezetésével érzékenyítő foglalkozást tartott iskolánkban a SINOSZ (Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége) Békés megyei tagozata.  

Rumi István édesanyja vetette fel a program ötletét egy szülői értekezleten, iskolánk pedig örömmel fogadta a lehetőséget.

Megtudtuk, mi a különbség a siket és nagyothalló emberek között, majd azt, hogy a jelnyelv segítségével hogyan kommunikálnak egymással. Vendégeink elmondták, hogy számukra a jelnyelv ugyanolyan kommunikációs eszköz, mint a halló embereknek a beszéd.

Elmesélték, hogyan néznek tévét, illetve különböző szituációs helyzeteken keresztül bemutatták, miként élik mindennapjaikat, milyen kihívásokkal szembesülnek. A gyerekekben rengeteg kérdés fogalmazódott meg, amelyeket szívesen megválaszoltak. Köszönjük a Halló(k) itt vagyunk színjátszó csoport tagjainak, Lázár Ágnesnek, Nagy Annamáriának, Kozma Zoltánnak és Bella Szabolcsnak, hogy bepillanthattunk különleges világukba.

Az akadálymentes kommunikációban Ruminé Niethammer Edina jelnyelvi tolmács segített bennünket. Hálásak vagyunk a lehetőségért, reméljük, jól kamatoztatjuk majd a megszerzett tudást!

A foglalkozás végén a tőlük tanult tapssal búcsúztunk.

Hovorkáné Hegedűs Hajnalka

Napi ige

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Hasznos programok

Elektronikus napló elérése

Aktuális havi étlapok

 

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda: 
06-66-312-946
Damjanich utcai óvoda: 
06-66-313-126
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 17.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035