1. Ugrás a menühöz
 2. Ugrás a tartalomhoz
 3. Ugrás a lábléchez

„Ahány nyelvet beszélsz, annyi életet élsz”

Idegen nyelvi napok a Benkában

Hagyományainkhoz híven idén februárban is megtartottuk iskolánkban az idegen nyelvi napokat. Az alsó és felső tagozaton változatos programokkal vártuk a gyerekeket február 25. és 29. között.  Az előzetes szervezés során a versenyekre sokan jelentkeztek. A szépolvasó, a „Szókirály” versenyeken, illetve a csapatversenyeken az alsó tagozatból 79 tanuló, a felsősök közül 100 diák vett részt. Iskolánk mindkét épületét gyermekrajzokkal dekoráltuk, az alsósok kedvenc állataikat örökítették meg angol és német nyelvű információkkal kiegészítve. A felsősök rajzain a célnyelvi országok jelképeit láthattuk.

Hétfőn a felsősök angol nyelvi beharangozó műsora nyitotta meg a programsorozatot az iskolarádión keresztül. Ebben az 5.a osztály tanulói a nyelvtanulás fontosságáról, annak a személyiségre gyakorolt pozitív hatásairól olvastak fel idézeteket.. Délután a német nyelvet tanuló harmadikos, negyedikes diákok német nyelvű recept alapján készítettek süteményt, melyet másnap a reggel iskolába érkezőknek „Guten Tag! Habe einen schönen Tag!” köszöntés kíséretében osztottak ki.

Kedden ismét egy rádiós program nyitotta a napot, ezúttal a németesek műsorát hallgathattuk meg. Délután elindultak a versenyek.  Az alsósok szépolvasó versenyen szerepeltek, ahol nyelvi lektorunk, Amy L. Johnson volt a szűri elnöke. Három kategóriában, különböző nehézségű szövegrészlet felolvasása volt a feladatuk. A németeseink csapatversenyben adtak számot tudásukról. A két elsős két tanítási nyelvű osztályba járó gyermekek csapatversenyen játékos feladatokat oldottak meg. A felső tagozaton a „Szókirály” verseny döntőjére került sor. A verseny válogatóját minden osztályban megtartottuk az angol órákon, s évfolyamonként a legjobb eredményt nyújtó 10 tanuló jutott tovább. A döntőben keresztrejtvényt és szórejtvényt kellett megoldaniuk, valamint angol nyelvű definíciók alapján kellett kitalálniuk szavakat. 

Szerdán egy újdonsággal leptük meg a felsős tagozatos diákokat és tanáraikat: a tanítási órák kezdete előtt a felső évfolyamos diákok angol nyelvi prezentációkat mutattak be diáktársaik számára. Érdekesség volt, hogy a diákok nem saját osztályukban, évfolyamukban mutatták be az előadásukat, hanem másik közösségben. A ppt-k a tananyaghoz kapcsolódóan különböző témákban készültek: Kedvenc országom, Kedvenc állatom, Példaképem. Délután a felső tagozatosok szépolvasó versenyére került sor, a zsűriben itt is helyet foglalt lektorunk, Amy Johnson, aki elsősorban azt értékelte, hogy ki mennyire értelmezte jól az olvasott szöveget.  Ugyanezen a napon a 8.a osztályos német nyelvet tanulók csapatversenyen vettek részt, ahol lehetőségük nyílt kifejezni tájékozottságukat a német nyelvű országokról. Az alsósok angol nyelvi csapatversenyére is ezen a napon került sor, melyen 5 csapat vett részt, összesen 30 fővel. A különböző évfolyamokból összeállított vegyes csapatok feladatlapokat oldottak meg. A csapaton belül feloszthatták a feladatokat, így mindenki az angol nyelvi tudásának megfelelően dolgozhatott.

Csütörtökön a felsős diákok az alsó évfolyamok két tannyelvű osztályaiban mutattak be angol nyelvű prezentációkat. Délután pedig „Civilisation” címmel rendeztünk felsős diákjaink számára országismereti csapatversenyt. Az évek óta nagy népszerűségnek örvendő versenyen 10-10 négy fős csapat vett részt az 5-6., illetve a 7-8. évfolyamon.  A vetélkedőn a kisebbeknek az Egyesült Királysággal kapcsolatos kérdésekre kellett válaszolniuk, illetve játékos feladatokat megoldaniuk. A versenyt a hagyományokhoz híven a „Big Ben rap” zárta, melyet nagyon szeretnek a gyerekek.  A 7-8. évfolyamosoknak az Egyesült Királyság mellett az Amerikai Egyesült Államokról meglévő ismereteikről is számot adhattak. A vetélkedőn videófilmek alapján válaszoltak kérdésekre, nevezetességeket ismertek fel, szókereső játékot oldottak meg, illetve az amerikai angolban használt szavak brit angol megfelelőit kellett kitalálniuk. . A vetélkedő végén Alicia Keys New York című számát hallgatva oldottak meg szövegértési feladatot.

Péntekena németeseink szépolvasó versenyen vettek részt, Erich Kästner Emil: Emil und die Detektive című regényéből vett szövegrészlet felolvasásával.

Az eredményhirdetésre március 2-án került sor az iskolarádióban.  Először  Pozderka Nándor 5.a osztályos tanuló szavalatát hallgathattuk meg, mellyel ősszel a két tanítási nyelvű iskolák országos szavalóversenyén vett részt. A híres amerikai költő, Robert Frost „The Road Not Taken” című verse arról szól, hogy azon az úton kell végigmennünk, amelyet választottunk, még akkor is, ha az a nehezebbik út. Ez vonatkozhat bármilyen döntésre az életünkben, így arra is, hogy ha elkezdtünk tanulni egy idegen nyelvet, azt próbáljuk minél jobban elsajátítani, végigmenni a tanulás útján, még akkor is, ha ez időnként nehéznek bizonyul.

A programsorozat szervezésében és lebonyolításában részt vevő pedagógusok:

angol-alsó: Baginé Lőrincz Erika, Egriné Tusjak Otília, Farkas – Gergely Arnold, Amy L. Johnson, Kohutné Trabach Gyöngyi, Szilágyi Zoltán, Varga – Molnár Gabriella,

angol-felső: Abonyi Éva, Gazsóné Gugolya Beáta,  Amy L. Johnson,  Szabó Alexandra, Weinperné Kiszely Nóra.

német: Baginé Lőrincz Erika, Csernusné Samu Edit, Mezeiné Szatmári Rita

 

Tanulói eredmények:

Alsó tagozat

Szépolvasó verseny:

 1. Fodor Menta, Korompai Kamilla, Mrsán Rubina
 2. Tiba Hanna, Hegedűs Ajsa, Frcska Zsófi
 3. Kertész Anna, Lohr Eszter, Hankó Boglárka

Különdíj: Szűcs Lili, Csire Vivien

 

Angol nyelvi csapatverseny:

 1. „Brains”csapat: Lohr Eszter, Nagy Csanád, Nagy Natasa, Petrovics Bori, korompai Kamilla, Petrovics Kató
 2. „Very cute dogs”csapat: Rejtő Boglárka, Csicsely-Podani Anna, Liebl Dominik, Szerb Csongor, Szűcs Lili, Adamik Alexandra
 3. „Professionaly children”csapat: Bakró Gergő, Bánfi Anna, Mrsán Rubina, Galó Zsófi, Rácz Zsolt, Nádudvari Patrícia

Német nyelvi csapatverseny:

 1. „Der Hund”csapat: Nyárádi Hanna, Bány Maja, Benke Noa, Pinke Bíborka, Gerhát Lilla
 2. „Die Katze”csapat: Bagi Alíz, Demcsák Luca, Ézsiás Alexandra, Határszéli Luca, Balogh Amanda
 3. „Der Pandabär”csapat: Skita Gergő, Várnagy Viktor, Rumi Nóra, Kovács Zalán, Várnagy Vivien, Tóth Borbála

 

Felső tagozat - Angol nyelv

 Szókirály

 

 1. hely
 1. hely
 1. hely

5. a (két tanítási nyelvű)

Nagy Boglárka

Medvegy Zalán

Tóth-Rigler Emma

5.b-c

Nagy Emese Anna

Palotai Dániel

Bánfi Péter

6. évfolyam

Molnár Lilla

Kiss Ákos

Fazekas Bence

Sztancsik Dániel

7. évfolyam

Karai Noémi

Pribelszki Zoltán

Németh Viktória

8. évfolyam

Péntek Albert

Szűcs Lilla

Sápszky László

 

Szépolvasó verseny:

 

 1. hely
 1. hely
 1. hely

5. a (két tanítási nyelvű)

Tóth-Rigler Emma

Lestyan Lili

Medvegy Zalán

5.b-c

Bánfi Péter

Palotai Dániel

Bankó József

6. évfolyam

Kiss Ákos

Rideg Zoltán

Csasztvan Hajnalka

Sárosi Márk

7-8. évf.

Sápszky László

Szpin Mihály

Lénárt Zsombor

ZeitlerZsófia

Szpisják Zsófia

 

Civilisation - Országimereti verseny

 

 1. hely
 1. hely
 1. hely

5-6. évfolyam

Csasztvan Hajnalka

Egri Renáta

Fazekas Anna

Molnár Lilla

(6.a)

 

Lohr Lili

Nagy Boglárka

Opavszki Lara

Medvegy Zalán

(5.a)

 

Balczó Ábel

Péntek Jonatán

Sztancsik Dániel

Teremi Samu

(6.a)

Bátori Anna

Csomos Álmos

Palotai Dániel

Szrnka Gyöngyi

(5.c)

 

 

7-8. évfolyam

Kasuba Zoé

Molnár Laura

Szűcs Lilla

Uhljar Kira

(Four Queens-8.c)

Hajduch Nándor

Kovács Napsugár

Péntek Albert István

Szántó Adrienn

(Romeos and Juliettes-8.c)

 

Balázs Lara

Bánfi Anett

Máté Szabina

Petrovics Rozi

(Griffindor-8.b)

 

Német nyelv: 8.a osztály

Csapatverseny:

 1.  „Bananas”csapat: Szpisják Bence, Gácsi Gergő, Bány Barna, Gazsó Balázs
 2. „Berliner”csapat: Bagi Csanád, Czifra Zalán, Czerjak Ádám
 3. „Die Einhörnchen” csapat: Karas Luca, Kohut Gyöngy, Molnár Tamara, Szebegyinszki Szofi

Szépolvasó verseny:

 1. Molnár Tamara, Szebegyinszki Szofi
 2. Gácsi Gergő, Kohut Gyöngy
 3. Bagi Csanád, Bárdos Alexandra

 

Idegen nyelvi munkaközösség

Alsós eredményhirdetés

Felsős eredményhirdetés

Alsós képek

 

Felsős képek

 

 
 

Napi ige

Tisztaszoftver letöltés - ingyenes Windows, Office licence

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda:  
06-20-620-1989
Damjanich utcai óvoda: 
06-20-824-6689
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail:  Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Megbízatások

Intézményvezető: Molnár Eteléné

Igazgatóhelyettesek: Csernusné Samu Edit, Egriné Tusjak Otília

Intézményünkben négy munkaközösség működik:

Alsó tagozatos munkaközösség
Munkaközösség vezető: Farkas-Gergely Arnold Zoltán

Felsős munkaközösség
Munkaközösség vezető: Fekete-Rekényi János

Tehetséggondozó munkaközösség
Munkaközösség vezető: Gazsóné Gugolya Beáta

Nyelvi munkaközösség
Munkaközösség vezető: Baginé Lőrincz Erika

Adatvédelmi felelős: Fabóné Kordoványi Enikő
Telefonszám: 06-66-312-325

 

Elektronikus napló elérése

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035

Benka-Téka