1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

Bátrak ligáján a Benkások

A Honvédelmi Sportszövetség szervezésében négy város (Balassagyarmat, Eger, Sárospatak, Szarvas) 13 iskolájának csapatai mérhették össze ügyességüket a Bátrak Ligája versenysorozatban, Egerben. Iskolánk a meghívást annak köszönhette, hogy városunkban a jövőben Honvédelmi Sportközpont fog épülni. A játék célja a közösségépítés, hazafias nevelés és a honvédelemhez kapcsolódó sportok bemutatása volt.

A Fő téri Általános Iskola diákjaival nagy izgalommal vártuk a megmérettetést.  A nap során az ügyességi és az akadálypályákat sikeresen teljesítette csapatunk, melyek közül a legnagyobb kihívást a Ninja pálya tartogatta a lézerlövészettel. A játékok közötti szünetekben a gyerekek autós szimulátoron tehették próbára a tudásukat és belekóstolhattak a lézerlövészet rejtelmeibe.

Dr. Simicskó István, a Honvédelmi Sportszövetség elnöke a hazafias és honvédelmi nevelésértés az ezzel kapcsolatos beruházásokért kapcsolatos kormánybiztos a díjátadás során hangsúlyozta, hogy ezen a versenyen mindenki nyertes: a gyerekek testileg, lelkileg és szellemileg is felfrissülnek, erősödnek. Ezek a készségek hosszabb távon azt a célt szolgálják, hogy kialakuljon egy egészséges egyéni nemzettudat, amely alapja lehet a tenni akaró közösségeknek.

Valóban mindenki nyertesként távozhatott az egri sportcsarnokból. Az élmények mellé aranyérmet és 500 000,- Ft sportszercsomag vásárlási utalványt vehetett át a sikeres helytállásnak köszönhetően a 8 bátor benkás diák és tanáraik:

Gulyás Gitta,Szécsi Nikolett, Medvegy Bence, Gazsó Balázs, Hóbely Márkó, Gácsi Gergő 8.a
Teremi Dóra 8.b
Hajduch Nándor 8.cKöszönjük a lehetőséget!

Molnár Eteléné
igazgatóhelyettes

 

Napi ige

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Hasznos programok

Elektronikus napló elérése

Aktuális havi étlapok

 

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda: 
06-66-312-946
Damjanich utcai óvoda: 
06-66-313-126
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 17.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035