1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez


Játszva tanulni, tanulva játszani

A Nemzeti Tehetség Program 2018 tavaszán „ A tehetségsegítés feltételrendszerének javítását célzó hazai programok támogatása” címmel, NTP-TFJ18 kódszámmal pályázatot írt ki a tehetségsegítés feltételrendszerének javítását célzó eszközök beszerzésének támogatására. Mivel iskolánk Tehetségpont, így természetes volt számunkra, hogy pályázunk.

Intézményünkben már 2 éve működik alsó és felső tagozaton Robotika szakkör. Az alsó tagozatosok a Lego Wedo készletek, melyek programozható és konstrukciós készletek. Differenciált, egyénre szabott tematikával a gyermekek kreativitására építve bevezetik, tudásukat elmélyítik a programozás és a robotépítés világában, melynek során megismerkedhetnek a tervezés, megvalósítás, tesztelés folyamatával. A gyermekek problémamegoldásának, logikai gondolkodásának, programozási készségének fejlesztése a cél. A gyermekek játszva szerezhetik meg a természettudományos tantárgyakhoz kapcsolódó ismereteiket, melyeket bővítenek és alkalmaznak.

Nagy örömünkre 2018. 07. 01-jén nyertes pályázatunk által 1 981 000 Ft értékben vásárolhattunk Lego Wedo készleteket. Célunk a pályázattal az volt, hogy a Lego Wedo készletek számát bővítsük. Mivel a készleteket tablet segítségével tudjuk irányítani, iskolánk vásárolt 15 db tabletet.

Az idei tanévtől több csoportban van lehetőségünk a foglalkozásokat megtartani, mely erősíti a gyermekek innovatív képességeit.

Kriska Zsuzsa

Napi ige

Tisztaszoftver letöltés - ingyenes Windows, Office licence

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda:  
06-20-620-1989
Damjanich utcai óvoda: 
06-20-824-6689
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail:  Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Megbízatások

Intézményvezető: Molnár Eteléné

Igazgatóhelyettesek: Csernusné Samu Edit, Egriné Tusjak Otília

Intézményünkben négy munkaközösség működik:

Alsó tagozatos munkaközösség
Munkaközösség vezető: Farkas-Gergely Arnold Zoltán

Felsős munkaközösség
Munkaközösség vezető: Fekete-Rekényi János

Tehetséggondozó munkaközösség
Munkaközösség vezető: Gazsóné Gugolya Beáta

Nyelvi munkaközösség
Munkaközösség vezető: Baginé Lőrincz Erika

Adatvédelmi felelős: Fabóné Kordoványi Enikő
Telefonszám: 06-66-312-325

 

Elektronikus napló elérése

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035

Benka-Téka