1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

A tudományos kutatás ünnepe

2018. szeptember 28-án, pénteken, zajlott a Kutatók éjszakája eseménysorozat, amelyen országszerte több mint kétszáz helyszínen mintegy 2600 program várta az érdeklődőket. Az ország egyik legjelentősebb tudományos ismeretterjesztő rendezvénye alkalmából kutatóintézetek, egyetemek, középiskolai laborok nyitották meg kapuikat, s látták vendégül az érdeklődőket. Az Európa-szerte megrendezett ingyenes eseménysorozat célja a tudomány népszerűsítése mellett, hogy a fiatalok kedvet kapjanak a tudományos életpályához.

Szarvason öt intézmény, a NAIK-HAKI, a NAIK-ÖVKI, a Szent István Egyetem Tessedik Campusa, a Szarvasi Arborétum és a Városi Könyvtár szervezett programokat az érdeklődők számára. Iskolánk tanulói évek óta rendszeresen részt vesznek a város által kínált programokon. Idén sem volt másként, szép számmal képviseltettük magunkat ezeken a rendezvényeken.

A kisebbek és néhány felső tagozatos gyerekcsoport a NAIK-HAKI, NAIK-ÖVKI rendezvényein vettek részt. Az idei éveben újdonságként egy halgazdasághoz kapcsolódó feladatsort lehetett megoldani, melyért cserébe ajándékokat kaptak a gyerekek. Az állomások közötti séta során mindannyian örömmel falatoztunk a frissen sült ropogós harcsa falatkákból, mellyel az itt dolgozók kedveskedtek a látogatóknak.

Népszerű volt a Városi Könyvtár délutáni rendezvénye is, ahol Naprendszerünkről tudhattak meg többet a csillagászat szerelmesei, majd a naptávcső segítségével vizsgálták meg a Napot.

A legbátrabbak az éjszakai túrát választották Pepi gróf kertjében, ahol különböző állomásokon tették próbára a csapatok tudását, memóriáját és fizikai állóképességét.

Köszönjük a szervezők munkáját és vendégszeretetét!

Napi ige

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Hasznos programok

Idegen nyelvi mérés eredményei 2017/2018

Elektronikus napló elérése

Aktuális havi étlapok

 

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda: 
06-66-312-946
Damjanich utcai óvoda: 
06-66-313-126
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 17.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035