1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

Interaktív előadás az asztrofotózásról

A Benkában az utolsó tanítási napon vendégül láttuk a 4.a osztályos Bagi Ádám apukáját, Bagi Lászlót, aki asztrofotózással foglalkozik szabadidejében. A magyar és angol környezet tanulmányaink méltó lezárásaként sok- sok hasznos információval gazdagodhattunk. Az aznapi gyűrűs napfogyatkozás is jó alkalmat kínált arra, hogy előadónk erről a 4%-os napfogyatkozásról tájékoztasson bennünket. Mint ahogy 1999-ben Szegedre el lehetett utazni a teljes napfogyatkozást megtekinteni, most Kanadáig kellene elrepülni, hogy hasonló élményben részesüljünk.

A nyolc bolygóról tartott fotókkal illusztrált bemutató, az általa is fotózott asztroködök elnevezése jó móka volt, több esetben a gyerekek ki is találták ezek neveit. Szó esett még a marsi utazásról, a gravitációs erőről, a Hold fontosságáról a földi élettel kapcsolatban. Megtudtuk, hogy a Nap földi életre átszámolva még csak 18-20 év körüli, így még nagyon sok idő van, míg a Napunk „működni” tud. Arról is értesültünk, hogy a legközelebbi bolygóig eljutni jelen pillanatban 4000 évig tartana. Az asztrofotózásban összekapcsolódik a matematika, fizika, kémia, történelem, mitológia. Jelentősége igen nagy, hisz távoli galaxisokat is elérhetünk egy-egy kép rögzítésével. A gyerekek érdeklődését sikerült felkelteni, hisz rengeteg kérdést kapott vendégünk, aki biztosan ellátogat még iskolánkba a diákok felső tagozatos évei alatt.

És hát hogyan is lehetne elbúcsúzni egymástól, mint hogy „Derült Eget!!”

Bagi Lászlónak ezúton is megköszönjük tartalmas beszámolóját és a későbbiekben sok sikert kívánunk neki munkájában!

Baginé Lőrincz Erika

 

 

Napi ige

Tisztaszoftver letöltés - ingyenes Windows, Office licence

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda:  
06-20-620-1989
Damjanich utcai óvoda: 
06-20-824-6689
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail:  Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Megbízatások

Intézményvezető: Molnár Eteléné

Igazgatóhelyettesek: Csernusné Samu Edit, Egriné Tusjak Otília

Intézményünkben négy munkaközösség működik:

Alsó tagozatos munkaközösség
Munkaközösség vezető: Farkas-Gergely Arnold Zoltán

Felsős munkaközösség
Munkaközösség vezető: Fekete-Rekényi János

Tehetséggondozó munkaközösség
Munkaközösség vezető: Gazsóné Gugolya Beáta

Nyelvi munkaközösség
Munkaközösség vezető: Baginé Lőrincz Erika

Adatvédelmi felelős: Fabóné Kordoványi Enikő
Telefonszám: 06-66-312-325

 

Elektronikus napló elérése

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035

Benka-Téka