1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

Az ország legjobb úszói között…

A Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda az utóbbi évekhez hasonlóan a 2017/18-as tanévben is nagy létszámmal indult el a megyei úszó diákolimpiai döntőn, ahol egy hónappal ezelőtt a III. és IV. korcsoportos úszóik négy váltó és 5 egyéni elsőséget szerezve jutottak a Hódmezővásárhelyen megrendezett Országos Úszó Diákolimpia Döntőjébe. Március 24-én a csapat nagy szurkolói tábor kíséretében indult a versenyre. A versenyzők az ismerős helyszínt hamar birtokba vették, ahol a lelkes szurkolói tábornak köszönhetően hangos buzdítás kíséretében vonulhattak a rajtkövekhez, hogy összemérjék tudásukat az ország legjobbjaival. Első rajthoz álló benkás Molnár Fábián volt, akinek a 100 méteres gyorsúszásban elért 56.69-es idejét megközelíteni sem tudta senki és lett Országos Diákolimpiai Bajnok. Fábián ezzel az idővel beírta magát a szarvasi úszósport történetébe is, hiszen ő a második általános iskolás, aki egy perc alatt úszta a 100 gyorsat. Ahol elkezdte, ott folytatta Fábián 100 méteres mellúszásban.  Meggyőző fölénnyel, két testhosszal lett ismét első helyezett 1.14.65-ös idővel. Egyéni indulónk közül mindenki megdöntötte megyei döntőn elért időeredményét. 100 méteres hátúszásban Madács Ákos 15. helyezett lett, Uhljár Viktor pedig három tizeddel maradt le az oklevelet érő hatodik helyről. Szintén hátúszásban Teremi Dóra 14. helyezést ért el, míg Szécsi Nikolett a 100 méter gyorson 9. , nem sokkal később 100 méteres hátúszásban az oklevelet érő 6. helyen csapot a célba. Az egyéni számok után a váltók következtek, ahol négy benkás csapat is felsorakozhatott a rajtkövek mögött. A fiatal III. korcsoportos fiú váltó a 15. , a IV. korcsoportos lány váltó a 11. helyet szerezte meg. A III. korcsoportos benkás lányok az előzetes rajtlista alapján a harmadik legjobb idővel jutottak a döntőbe, ezért mindenki reménykedett a dobogós helyezésben. Az érem még csillogóbbra sikerült a vártnál, ugyanis nagy csatában, mindössze 14 századdal, de első helyen csapott célba Csengődi Csillag, Bozán Hanna, Szilágyi Anica és Szécsi Nikolett alkotta kvartett, és lett Országos Diákolimpiai Bajnok. Amennyivel nyert a lány csapat, annyival lett 2. helyezett a IV. korcsoportos fiú váltó. Az utolsó pillanatig izgalmas futam végén Berecz Levente, Uhljár Viktor, Bány Barna és Molnár Fábián egy ezüst éremmel gazdagodott, valamint minden érmes 10 ponttal, ha felsőoktatásban szeretne később továbbtanulni.