1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

Fedőneve: Hulladékból termék

Ezzel a címmel került megrendezésre iskolánk hulladékcsökkentési akciója, mellyel az Európai Hulladékcsökkentési Hét kezdeményezéséhez kívánt csatlakozni. Ez a program minden év november utolsó hetében kerül megrendezésre. Ennek keretében lelkes önkéntesek saját ötleteiket megvalósítva hívják fel a figyelmet a hulladék keletkezés megelőzésére, a keletkezett mennyiség csökkentésére. Örökös ökoiskolaként eddig is kiemelt figyelmet kapott intézményünkben a szelektív hulladékgyűjtés és a környezetvédelem.

Iskolánk tanulói rengeteg színes műanyag kupakot gyűjtött össze az elmúlt hónapokban. Szorgos öko-szakkörös diákok több órán keresztül szín szerint kiválogatták őket. Aztán kezdődhetett a munka… Csütörtök délután összegyűlt iskolánk néhány lelkes tanulója és Gabi néni segítségével kreatív játékokat, dekorációs elemeket készítettünk a kupakokból. A jó hangulatú délutánnak látványos és színpompás termékei lettek, pl. sakk, memóriajáték, malom, unikornis, télapó, a tudás fája, stb. Az elkészült remekművek az iskola folyosóján kerültek kiállításra.

Munkánk azonban itt még nem ért véget! Az öko-szakkörös diákokkal elhatároztuk, hogy további ötletes játékokat és dekorációs elemeket szeretnénk készíteni az elkövetkezendő időben.

Biacsné Bajusz Szilvia

 

Napi ige

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Hasznos programok

Elektronikus napló elérése

Aktuális havi étlapok

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035

Benka-Téka

Olvasás kihívás

 

2020-2021. tanév Benka-Tékája

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda: 
06-66-312-946
Damjanich utcai óvoda: 
06-66-313-126
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.