1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

Tanévnyitó a Benkában

„Jöjjetek, mert már minden készen van!” (Lk 14, 17)

A Benka Gyula Evangélikus Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda 18. tanévnyitójára újra megtelt az Ótemplom, ahol Lázár Zsolt esperes úr, Horváth Z. Olivér iskolalelkész és Zahorecz Pál lelkész úr szolgálatával kezdetét vette az ünnepi istentisztelet.

Eleget tett meghívásunknak Czinkoczky Mihály és Jani Jánosné felügyelő, Babák Mihály polgármester úr, Gaál Roland, a Járási Hivatal vezetője, Maglóczky János iskolarendőr, Grünvald Béla, nyugalmazott igazgató. Legnagyobb örömünkre Lustyik János nyugalmazott felügyelő úr is vendégünk volt, aki adományával Lustyik- díjat alapított a legjobb matematika versenyeredményeket elérő diák számára.

Énekkarosaink, az iskola zenekara, ötödikeseink, s a legkisebbek, az elsős diákok nagyon szép műsorral lepték meg diákközösségünket, öröm volt hallgatni a megszólaló dallamokat, verseket, melyek már egyértelműen jelezték, vár bennünket a közös munka, az alkotás öröme, a tanulás.

Molnár Istvánné, igazgató asszony a hegyi beszéd szavaival szólította meg az iskolaközösséget: „Ti vagytok a világ világossága. Úgy ragyogjon a Ti világosságotok az emberek előtt, hogy lássák jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a Ti mennyei Atyátokat!”, majd felidézte az elmúlt tanév sikereit, a nyári táborok legjobb pillanatait, s oklevéllel köszöntötte azokat a sportolókat, akik a nyári verseny idényben értek el kiváló eredményeket.

Iskolánk tagjaivá fogadta elsőseinket, akikkel Lázár Zsolt esperes úr hagyományos szelfije is elkészült az oltár előtt. Kezdetét vette a 2017/2018-as tanév!

Örömteli évet kívánunk minden diáknak, szülőnek és pedagógusnak!

Hovorkáné Hegedűs Hajnalka

Napi ige

Tisztaszoftver letöltés - ingyenes Windows, Office licence

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda:  
06-20-620-1989
Damjanich utcai óvoda: 
06-20-824-6689
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail:  Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Megbízatások

Intézményvezető: Molnár Eteléné

Igazgatóhelyettesek: Csernusné Samu Edit, Egriné Tusjak Otília

Intézményünkben négy munkaközösség működik:

Alsó tagozatos munkaközösség
Munkaközösség vezető: Farkas-Gergely Arnold Zoltán

Felsős munkaközösség
Munkaközösség vezető: Fekete-Rekényi János

Tehetséggondozó munkaközösség
Munkaközösség vezető: Gazsóné Gugolya Beáta

Nyelvi munkaközösség
Munkaközösség vezető: Baginé Lőrincz Erika

Adatvédelmi felelős: Fabóné Kordoványi Enikő
Telefonszám: 06-66-312-325

 

Elektronikus napló elérése

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035

Benka-Téka