Idegen nyelvi napok az iskolában
Iskolánkban kiemelt helyet kap az idegen nyelvek oktatása. Már az elsős kisdiákok az angol tagozaton is bekapcsolódnak ebbe a folyamatba heti 5 alkalommal ismerkednek az angol nyelv alapjaival. A harmadik osztálytól sikerül csoportbontásban, heti két órában oktatni az angolt, német, így még hatékonyabban fejleszthetjük a különféle alapkészségeket. Évek óta kiemelt feladatunknak tekintjük a nyelvi oktatás színvonalának emelését. A legcélravezetőbb módszereket alkalmazva megtanítani diákjainkat az intenzívebb, hatékonyabb, eredményesebb tanulásra. A tananyag gondos kiválasztásával, differenciálással igyekszünk minden egyes tanulóból kihozni a bennük rejlő maximumot. A tehetségesebb, szorgalmasabb tanítványainkat pedig versenyekre készítjük fel, ahol igen szép sikereket érnek el évről évre. Legfontosabb célként a mindennapi nyelvhasználat fejlesztését tűztük ki. Azon dolgozunk, hogy diákjainkban kialakítsuk azt az igényt, hogy a tanultakat tudják egyszerűbb helyzetekben aktualizálni, és a tanórákon kívül is hasznosítani.Ennek érdekében működtetjük szakköreinket, tehetség műhelyeket, idegen nyelvi napokat szervezünkszámukra,így szeretnénk eljutni az alsó tagozat játékos nyelvtanulásától a komoly eredménynek számító nyelvvizsgáig.
Május 11.-től sok érdekes program várta iskolánkban délutánonként a gyerekeket, ekkor rendeztük meg az idegen nyelvi napokat. Témája ország ismeret volt, melyre az első osztályostól a nyolcadik osztályig minden tanuló mind két nyelvből bekapcsolódhatott. Ez a témakör szerteágazó lehetőséget biztosított nem csak a nyelvi készségek és képességek fejlesztésére, hanem számos más kompetenciák fejlesztésére is. Céljaink között szerepelt az idegen nyelvek tanulásának népszerűsítése az adott országok kultúrája iránti érdeklődés felkeltése, „más népek ízeinek” megismerése. A témát a lehető legkomplexebb feladatokkal dolgoztuk fel, a gyerekek lázasan készültek a versenyekre, nagyon motiváltak voltak. Ezek a napok nem csupán játékos tanulást, hanem sikerélményt, jókedvet, közösségi élményt is nyújtottak a résztvevőknek. A záró ünnepséget a tornateremben rendeztük, ahol a gyerekek az elmúlt napok legeredményesebb produktumait mutatták be, közösen énekeltünk, verseltünk. Nagy örömünkre szolgált a szülők aktív részvétele, érdeklődése. A nap végét „más népek ízei” receptek alapján finom sütemények kóstolásával zártuk, amit ezúton szeretnénk a szülőknek megköszönni. Munkánk sikerét jelzi a gyerekek mosolya a szülők őszinte köszönete. Programjainkkal hagyományt kívánunk teremteni iskolánkban és szívből ajánljuk mindenkinek az ilyen témák projekt jellegű feldolgozását.
http://benka.hu/index.php/hu/cikkeink/2014-2015-tanev-kepes-cikkei/588-idegen-nyelvi-napok-az-iskolaban#sigProGalleria3bbd6fa131
Napi ige
Nyertes pályázataink
Tehetséggondozás
Intézményünk elérhetőségei
Telefonszámok
Felső tagozat (Kossuth u. 7):
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17):
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda:
06-20-620-1989
Damjanich utcai óvoda:
06-20-824-6689
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441
E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Megbízatások
Intézményvezető: Molnár Eteléné
Igazgatóhelyettesek: Csernusné Samu Edit, Egriné Tusjak Otília
Intézményünkben négy munkaközösség működik:
Alsó tagozatos munkaközösség
Munkaközösség vezető: Farkas-Gergely Arnold Zoltán
Felsős munkaközösség
Munkaközösség vezető: Fekete-Rekényi János
Tehetséggondozó munkaközösség
Munkaközösség vezető: Gazsóné Gugolya Beáta
Nyelvi munkaközösség
Munkaközösség vezető: Baginé Lőrincz Erika
Adatvédelmi felelős: Fabóné Kordoványi Enikő
Telefonszám: 06-66-312-325
Elektronikus napló elérése
COVID19
Hirdetmények
Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!
„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány
5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.
Számlaszám: 11733058-20017280
Adószám: 18372843-104
Egyházunk technikai száma: 0035