1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez

Úszótábor

"Milyen embert is akarunk formálni? A válasz egyszerű: egészséges testű, akaraterős, jó ítéletű, értelmes, tettre kész szép célokért hevülő és áldozó embereket, akik meg tudják érteni és élni a szépet és nagyot minden téren, akik az életüket ki tudják tölteni tartalommal, akik megértik a dolgok összefüggéseit, akik átérzik azt, hogy emberi közösségben élnek, amely csak a kölcsönösségen, méltányosságon, és jóakaraton épülhet."

Szent-Györgyi Albert

Szent-Györgyi Albert gondolatai méltán lehetnek alapjai nevelésünknek és} fejlesztési feladatainknak. Idén nyáron negyedik alkalommal hirdettük meg iskolánk úszótáborát, mely immár negyven Benkás diáknak nyújtott egy hetes aktív kikapcsolódást a nyári szünidőre. Célunk volt a tábor tervezésénél, hogy a gyerekek az úszás tudás mélyítése mellett különböző sportágakkal is megismerkedjenek, és az aktív szabadidő eltöltésére ösztönözzük őket.

Minden nap délelőtt az úszásé volt a főszerep. Az edzések alkalmával differenciáltan vettek részt a gyerekek a foglalkozásokon, a fokozatosság elvét betartva különböző nehézségű és változatos feladatokon keresztül fejlesztették fizikai állóképességüket, a különböző úszásnemekbeli technikai tudásukat. Természetesen a fárasztó úszás után az aktív kikapcsolódás, mint például kerékpározás, lovaglás, Körösben fürdőzés, kenuzás és a játék sem maradhatott el.

Kriska Zsuzsa

Napi ige

Tisztaszoftver letöltés - ingyenes Windows, Office licence

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda:  
06-20-620-1989
Damjanich utcai óvoda: 
06-20-824-6689
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail:  Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Megbízatások

Intézményvezető: Molnár Eteléné

Igazgatóhelyettesek: Csernusné Samu Edit, Egriné Tusjak Otília

Intézményünkben négy munkaközösség működik:

Alsó tagozatos munkaközösség
Munkaközösség vezető: Farkas-Gergely Arnold Zoltán

Felsős munkaközösség
Munkaközösség vezető: Fekete-Rekényi János

Tehetséggondozó munkaközösség
Munkaközösség vezető: Gazsóné Gugolya Beáta

Nyelvi munkaközösség
Munkaközösség vezető: Baginé Lőrincz Erika

Adatvédelmi felelős: Fabóné Kordoványi Enikő
Telefonszám: 06-66-312-325

 

Elektronikus napló elérése

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035

Benka-Téka