1. Ugrás a menühöz
  2. Ugrás a tartalomhoz
  3. Ugrás a lábléchez
Hiba
  • JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /opt/share/www/b/benka.hu/public_html/images/allandok/referencia/08_6hatos
Értesítés
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/allandok/referencia/08_6hatos

Jó gyakorlatok az általános iskolában

„Jó gyakorlat”: 6hatós matematika

A több évtizedes szakmai munkánk során tapasztaltuk, hogy a tanulócsoportokon belül milyen nagy különbségek vannak a tanulók képességeikben és tudásukban.  Ezt a polarizáltságot egy tanórán belül differenciálással nagyon nehéz megoldani.

Az iskolavezetés támogatásával 2009/2010-es tanévtől matematikából az 5. évfolyamtól felmenő rendszerben bevezetésre került a nívócsoportos oktatás (sávos, képesség szerinti csoportbontás).

Minden évfolyamon (5-8 osztály) heti egy alkalommal tehetséggondozó, versenyekre felkészítő szakkört szervezünk a kiemelkedő képességű tanulók számára.  A tanulók kiválogatása ezekre a tehetséggondozó szakkörökre egy komplex személyiség és logikai képességeken alapuló méréssel történik.

A „Jó gyakorlat” fejleszti a problémamegoldó képességeket, a logikai gondolkodást, a kreativitást, kommunikációs és vizuális képességeket. Elősegíti a kombináló képesség, a gyors észjárás, a tartós összpontosítás és az önismeretet fejlődését.

Lehetőséget biztosítunk a tehetséges gyerekek számára a képességeik kibontakoztatására, a versenyeken való megmérettetésre, és ezáltal sikerélményhez juttatjuk őket.

Az év során olyan versenyeket választunk, melyek a tehetséggondozó munkánkba jól illeszkednek.

Az elmúlt két évben bevettük a foglalkozások körébe a logikai játékok tanulását is. Iskolánk különböző pályázatok segítségével komoly logikai játékbázisra tett szert.

A logikai játékok tanulása közben a pedagógusok segítő szerepet töltenek be, a diákok saját maguk fedezik fel a törvényszerűségeket. Ezáltal sokkal aktívabbak lesznek, mely aktivitás fenntartását a játékok és a közben szerzett sikerélmény segíti. A sajátélmény, illetve a játékszituációk és az átélt heurisztikus élmények segítik a megszerzett tudás későbbi alkalmazását.

 

Eredményeink:

Az eredményes működésünk egyik fő eleme, a matematika szakos kollégák között nagyon jó a munkakapcsolat. Szívesen segítünk egymásnak, tanulunk egymástól, közös szakmai programokat szervezünk.

-        A minőségbiztosítás keretében kiadott kérdőívek alapján az iskolánkban folyó tehetséggondozást a kollégák és a diákok pozitívan értékelték.

-        Kedvezőek az iskolai és az országos kompetencia mérések eredményei.

-        A versenyeken részt vett tanulóink neves középiskolákba nyertek felvételt, és ott megállták helyüket, többen műszaki egyetemen és tudományegyetemen folytatják tanulmányaikat.

-        Versenyeredményeink magukért beszélnek. 2005-től folyamatosan részt veszünk a különböző matematikaversenyek országos döntőiben.

-        2005. óta minden évben bejutott tanulónk az országos Zrínyi matematika versenyre.

-        2007. óta esetenként több évfolyamon is eredményesen szerepeltünk a Bolyai matematikai csapatversenyen, ahol 2009-ben az 5. évfolyamon elsők lettünk. 2011-ben országos 2. helyen szerepeltünk, és ebben az évben megkaptam (Juhászné) az országos döntő tanári fődíját.

-        2006. óta folyamatosan részt veszünk a Jedlik Ányos matematika és fizika versenyen, ahol első, második és harmadik díjat is elhoztuk.

-        2006. Kalmár László országos matematika verseny 2. hely

-        2008. Varga Tamás országos matematika verseny 3. hely

-        2008-2015 között tanulóink a Kenguru Nemzetközi matematika versenyen megyei első 10 között szerepelnek.

-        2009-ben és 2013-ban a Matekguru matematika csapatversenyen országos 1. helyezést értünk el.

-        2009-ben a Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Presbitériuma által kiemelkedő szakmai munkáért elismerő oklevélben részesültem.

Motivációs levél

{gallery}allandok/referencia/08_6hatos{/gallery}

 

 

Napi ige

Tisztaszoftver letöltés - ingyenes Windows, Office licence

Tehetséggondozás

További hasznos oldalak: 

Tehetségkönyvtár

E-learning tananyagok

Intézményünk elérhetőségei

Telefonszámok

Felső tagozat (Kossuth u. 7): 
06-66-312-325 (tel/fax)
Alsó tagozat (Kossuth u. 17): 
06-66-311-167
Bacsó utcai óvoda:  
06-20-620-1989
Damjanich utcai óvoda: 
06-20-824-6689
Zöldpázsiti óvoda:
06-20-522-5441

E-mail:  Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Megbízatások

Intézményvezető: Molnár Eteléné

Igazgatóhelyettesek: Csernusné Samu Edit, Egriné Tusjak Otília

Intézményünkben négy munkaközösség működik:

Alsó tagozatos munkaközösség
Munkaközösség vezető: Farkas-Gergely Arnold Zoltán

Felsős munkaközösség
Munkaközösség vezető: Fekete-Rekényi János

Tehetséggondozó munkaközösség
Munkaközösség vezető: Gazsóné Gugolya Beáta

Nyelvi munkaközösség
Munkaközösség vezető: Baginé Lőrincz Erika

Adatvédelmi felelős: Fabóné Kordoványi Enikő
Telefonszám: 06-66-312-325

 

Elektronikus napló elérése

Hirdetmények

Az 1-es szám is jelenthet komoly értéket az iskolában. Kérjük támogassa iskolánkat az adója egy százalékával. Köszönjük!

„Gyermekünkért, Jövőnkért” Alapítvány

5540 Szarvas, Kossuth L. u. 7.

Számlaszám: 11733058-20017280

Adószám:       18372843-104

Egyházunk technikai száma:  0035

Benka-Téka